מרכז מבקרים אתר אשכול

 
מבקרים יקרים,

אנו מודיעים על סגירת מרכזי המבקרים עד להודעה חדשה,  עקב החלטת משרד הבריאות על נחיצות התקהלות במקומות סגורים ובשל הדאגה לשלום הציבור.  

מיקום

 

בקעת בית נטופה, צפונית לצומת המוביל (מול קיבוץ חנתון, כביש 784).

 

הביקור

 

בואו לחוויה רב-חושית במרכז המבקרים החדש של "מקורות" באתר אשכול. באתר מטופלים המים הנשאבים מהכנרת לצורך שיפור איכותם לפני שהם מוזרמים במערכת צינורות סגורה לכל הארץ, באמצעות "המוביל הארצי". הביקור מתחיל במיצג מרהיב של מים, אורות, צבעים וצלילים, בשילוב הסבר מרתק על  מקורות המים בישראל ועל דרכי הטיפול בהם כדי לספקם לכל רחבי ישראל באיכות מי שתייה מעולה. אחרי ש"תלגמו" מהמיצג ומהסקירה, מחכה לכם משחק טריוויה מאתגר.  
הסרט שיוקרן בהמשך ממחיש את מה שעשיתם קודם לכן: את התהליך שעוברת טיפת המים מהכנרת, ממי התהום או מהים - עד שהיא מגיעה לברזי הבתים.

 

ועוד כמה דברים שכדאי שתדעו...

 

"מרכז אשכול", הממוקם באתר אשכול  של "מקורות", מסמל טכנולוגיה, חדשנות וקִדמה. באתר נמצא גם "מפעל הסינון המרכזי", אחד מהמפעלים הגדולים והמורכבים מסוגו בעולם. הוא משפר עוד יותר את איכותם של מי הכנרת המסופקים לרחבי הארץ ומשלב טכנולוגיות, שיטות הנדסיות ותהליכי תפעול מתקדמים ביותר. בתום תהליך הסינון מגיעים מי הכנרת לרמת צלילות העומדת בתקנים המחמירים ביותר. סטנדרטים אלו מציבים את ישראל בשורה הראשונה של מדינות העולם המערבי מבחינת הטיפול במי השתייה.

 

 

לתיאום ביקור: טלפון 04-6500664 

 

 מייל : adavidson@MEKOROT.CO.IL

 

• הביקורים מתקיימים לקבוצות בימים ראשון עד חמישי, בתיאום מראש, בין השעות: 9:00-16:00 - לקבוצות בלבד. 

• בחגים ובחופשות בית הספר מתקיימים סיורים לקבוצות, למשפחות ולבודדים, בהתאם לפרטים בעמוד "פעילות בחגים".

• הביקורים מותנים במספר המשתתפים. משך הסיור כשעה .

 

• מרכז המבקרים ערוך ומותאם לקבלת קבוצות אורחים מחו"ל בשפה אנגלית.

 

 

• כניסה מגיל 9 ומעלה.

•חל איסור על הכנסת נשק למרכזי המבקרים .

 
פרטים על רכז הנגישות:

אם במהלך הגלישה באתר נתקלתם בבעיה בנושא נגישות, או לכל שאלה או הבהרה בנושא נגישות לאנשים עם מוגבלות, ניתן לפנות לרכז נגישות בחברת מקורות:
 
למידע על נגישות פיזית במרכזי המבקרים לחצו כאן
 
  • רכז נגישות אלי מלמד
 

 

הגעה:
• WAZE - מקורות אתר אשכול - מרכז המבקרים