מודעות לעיתונות

הודעות
12/01/2022
בהתאם להנחיות רשות המים, וכחלק מחיבור הצפון למתקן ההתפלה העתידי בגליל המערבי, החלה הזרמת המים החדשה בצנרת ההולכה הצפונית. הזרמת המים עשויה במקרים מיוחדים לשנות את גוון המים. להסבר על התהליך וההשפעות שלו
16/02/2022
אנו מתכבדים להגיש את דוח ה- ESG הראשון של מקורות לשנים 2020-2019 לצפייה בדו"ח

מקורות ו-Newsight Imaging ידאגו שהמים שלכם תמיד יישארו צלולים

חברת המים הלאומית מקורות מודיעה היום על הקמת חברת הזנק (סטראט אפ) חדשה שתתמקד בניטור ופענוח נתוני איכות המים מרחוק. חברת הבת הוקמה בשיתוף Newsight Imaging (ניוסייט אימג'ינג) מנס-ציונה, אשר פיתחה טכנולוגיה וצ'יפ לניטור -ספקטרלי און ליין בתחומים שונים

החברה החדשה נרשמה בשם Watersight , ותתמקד בפיתוח פתרונות חישה וניטור מתקדמים בתחום המים עבור השוק המקומי והשוק העולמי. הקמת החברה מסכמת שת"פ של כ-18 חודשים בין הצדדים, חטיבת הטכנולוגיה במסגרתה זרוע החדשנות של מקורות בחנה בשטח את היכולת המעשית של ניטור המים, ועד לרמה של זיהוי האיכות, ברמת און לין ומרחוק. הבדיקות התבצעו בשיתוף מכון שמיר בקצרין, שהצטייד במכשירי ניטור של חברת ניוסייט (מכשירי ספקטרומטר) בהם שובץ שבב (צ'יפ) חדשני שפותח בניוסייט, ולאחר מכן נבחנה המערכת פעם נוספת במעבדת אתר "אשכול" של חברת מקורות, שם מוליכה החברה חלק ממימי המוביל הארצי.

לפי הערכות ארגוני מחקר מובילים שוק ניטור בקרת איכות המים צפוי לגלגל עד 2025 לכ-6 מיליארד דולר, ולכן בכוונת החברה החדשה לפתח מוצרים שונים החל מאפשרות לניטור ביתי, דרך ניטור מערכות מים בבניינים ושכונות, וכלה בניטור מערכות מים שלמות של מדינות. החברה הכריזה על יציאה לסבב גיוס ראשון, תוך רצון לשילוב משקיעים אסטרטגיים.

ניוסייט צופה שהמערכת החדשה תוכל לספק למשתמשים יכולות הפרדה וזיהוי של חומרים תוך צילום אלפי צילומים בשנייה, אליה יתוסף שימוש בטכנולוגיה של בינה מלאכותית AI. עיבוד הנתונים יוטמע שיאפשרו ניתוח מהיר ותוך שברירי שניה של איכות המים, סכנות וחומרים זרים שלא אמורים להימצא שם. "המערכת מסוגלת לזהות חומרים במים בדיוק גבוה ומיידית. מידותיה הקטנות ביותר ועלות התפעול שלה מאפשרות לחברות המים או ללקוחות מסחריים אחרים לשבצה במערכות המים, או במכשירים שונים המצריכים בדיקה ספקטרלית מהירה וזמינה", אומר ארז לב, מנהל חטיבת הספקטרל בחברת ניוסייט.

מנכ"ל מקורות אלי כהן אומר ש"מקורות מתקדמת עוד צעד לעולמות הטכנולוגיה. היכולת לנטר מרחוק אחר איכות המים תשפר את השירות שאנחנו מעניקים לתושבי ישראל, ומשם ללקוחות עתידיים שיוכלו לחסוך זמן והוצאות כספיות נוספות תוך שמירה קפדנית על צלילות המים" . מנכ"ל ניוסייט אלי אסולין, -המכהן זמנית גם כמנכל Watersight, סיכם באומרו ש"הטכנולוגיה מגיעה גם לתחום המים. בשנה שעברה השקנו יחד עם ביה"ח שיבא את חברת וירוסייט דיאגנוסטיק המתמחה באיתור פתוגנים באופן ספקטרלי ואשר קיבלה אישור CE למכירת הפתרון, וכעת אנחנו משיקים את Watersight, שתתמקד במתן פתרונות לתחום המים. בתקופת הניסוי במקורות זכינו לתשומת לב רבה מארגונים שונים בעולם אשר שמעו על שיתוף הפעולה הזה, שיוצא לשוק רק לאחר הוכחת יכולת".

אודות מקורות

מקורות,( https://www.mekorot.co.il/ ) היא חברה ממשלתית שהוקמה בשנת 1937, והיא משמשת כחברת המים הלאומית של ישראל. מקורות נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב, ובאמצעות החממה הטכנולוגית מקורות נמצאת בחזית שיתופי הפעולה עם יזמים בארץ ובעולם, ביניהם חברות הזנק (סטארט-אפ) וחברות בוגרות, גורמים אקדמיים מובילים ומשקיעים. החברה  מעודדת החברה את ההתחדשות הטכנולוגית והידע המקצועי בתחום ומהווה מאיץ לפריצת דרך בפתרונות המים.

אודות ניוסייט אימג'ינג

ניוסייט אימג'ינג (www.nstimg.com מתמחה בפיתוח חיישני CMOS IMAGERS מתקדמים עבור שני תחומים עיקריים: חישת תלת מימד למערכות ראיית מכונה ואנליזה ספקטרלית. מדובר במצלמות עומק מדויקות שנותנות מענה עבור תעשיות הרכב, הרובוטיקה, התעשייה 4.0 ושוק המובייל. בתחום אנליזה ספקטרלית, ניוסייט פיתחה את ה- SpectraLIT™ – ספקטרומטר נייד ופורץ דרך המתבסס על השבב הספקטרלי הייחודי שלה בשילוב עם טכנולוגייה ייחודית של בינה מלאכותית. מכשיר ה- SpectraLIT™ שמסוגל לאבחן חתימות ספקטרליות של חומרים אלפי פעמים בשנייה ובאמצעות אור בלבד. המכשיר מאפשר פתרון נגיש ופורץ דרך עבור דיאגנוסטיקה בזמן אמת המתאימה לשוק הרפואה לרבות בדיקות ביתיות וכן תעשיות נוספות כמו טכנולוגיות מים, מזון ומשקאות. החברה בעלת 14 פטנטים רשומים באירופה וארה"ב וזכתה במספר מענקים של הרשות לחדשנות.