מודעות לעיתונות

הודעות
12/01/2022
בהתאם להנחיות רשות המים, וכחלק מחיבור הצפון למתקן ההתפלה העתידי בגליל המערבי, החלה הזרמת המים החדשה בצנרת ההולכה הצפונית. הזרמת המים עשויה במקרים מיוחדים לשנות את גוון המים. להסבר על התהליך וההשפעות שלו
16/02/2022
אנו מתכבדים להגיש את דוח ה- ESG הראשון של מקורות לשנים 2020-2019 לצפייה בדו"ח

חברת מקורות השלימה גיוס חוב בהיקף של כ-1.2 מיליארד שקל

במהלך הגיוס התקבלו ביקושים בהיקף של כ-2.3 מיליארד שקל. מנכ"ל החברה הנכנס עמית לנג: "למקורות תכנית פיתוח שנתית בהיקף שנתי של 1.5 מיליארד שקלים. הכספים שיגויסו יאפשרו לחברה להמשיך את תנופת פיתוח משק המים"

חברת המים הלאומית מקורות השלימה אתמול בלילה (ב') את השלב המוסדי בגיוס חוב חדש ובסכום של כ-1.2 מיליארד שקל. הגיוס בוצע על ידי הרחבת שתי סדרות אג"ח קיימות: סדרה 10 (שקלית/צמודה למדד, מח"מ כ-3.7 שנים) וסדרה 11 (שקלית/צמודה למדד, מח"מ כ- 13.75 שנים). בסדרה 10 גייסה החברה כ- 420 מיליון שקל בתשואה שלילית לפדיון של -0.32% ומרווח של 1.19% מעל אג"ח ממשלתי. בסדרה 11 גייסה החברה כ-762 מיליון שקל בתשואה לפדיון צמודה למדד של 1.76%% ובמרווח של 1.55% מעל אג"ח ממשלתי צמוד.

אגרות החוב דורגו ברמה AAA על ידי מעלות S&P ובאופק יציב. המהלך בוצע על בסיס תשקיף המדף שפרסמה החברה בחודש מאי 2019, כאשר מי שהוביל את המהלך היו דיסקונט חיתום ופועלים אי.בי.אי, כאשר הביקושים שהתקבלו במכרז הגיעו לסכום של כ-2.3 מיליארד שקל.

מקורות מדורגת מזה 19 שנים ברציפות בדירוג האשראי המקסימלי ilAAA. עד 2018 היקף ההשקעות של החברה במשק המים הגיע לכ-800 מיליון שקל בשנה בלבד, ועם חתימת הרפורמה בשנת 2019 הוגדלה תכנית ההשקעות לכ-1.5 מיליארד שקלים בשנה. החברה תשלים את גיוס החוב לאחר השלב הציבורי שיתקיים היום (ג'), ולדברי רונית זלמן-מלאך, סמנכ"לית הכספים בחברה, "מקורות קיבלה את אמון המשקיעים בתנאי שוק מאתגרים. האג"ח של מקורות מהווים עוגן משמעותי למנהלי ההשקעות ובכללם עבור החיסכון ארוך הטווח של הציבור".

עמית לנג, מנכ"ל מקורות הנכנס, ציין כי "הגיוס מהווה צעד נוסף ביישום החלטת הממשלה בדבר הרפורמה בחברה. למקורות תכנית פיתוח תלת שנתית עם פרויקטים לביצוע בהיקף שנתי מינימאלי של 1.5 מיליארד שקלים, כך שהכספים שיגויסו יאפשרו לחברה להמשיך את תנופת פיתוח משק המים, לרבות אספקה למדינות שכנות"

יצחק אהרונוביץ, יו"ר דירקטוריון החברה, סיכם ש"ההנפקה המוצלחת צפויה לסייע למקורות לעמוד ביעדי פיתוח משק המים, תוך שמירה על חוזקה ואיתנותה הפיננסית של החברה. אנו מודים למשקיעים על האמון הרב ונערכים להרחבת תשתיות המים בכל רחבי המדינה".

ההנפקה בוצעה בהובלת רו"ח רונית זלמן מלאך, סמנכ"לית הכספים של מקורות, לינה לוי דרגוצקי מנהלת יחידת הגזברות ובסיוע נציגי רשות החברות .
מנהלי ההנפקה: פועלים איי.בי.איי, לידר חיתום, ברק קפיטל חיתום ודיסקונט חיתום.
יועצים משפטיים: עו"ד אסתר קורן, עו"ד יפעת שפטל ועו"ד שלי ברד ממשרד גרוס ושות'

לפרטים נוספים – ליאור גוטמן 052-4004028