אחריות תאגידית ובטיחות

הודעות
12/01/2022
בהתאם להנחיות רשות המים, וכחלק מחיבור הצפון למתקן ההתפלה העתידי בגליל המערבי, החלה הזרמת המים החדשה בצנרת ההולכה הצפונית. הזרמת המים עשויה במקרים מיוחדים לשנות את גוון המים. להסבר על התהליך וההשפעות שלו
16/02/2022
אנו מתכבדים להגיש את דוח ה- ESG הראשון של מקורות לשנים 2020-2019 לצפייה בדו"ח

אנו מתכבדים להגיש את דוח ה- ESG הראשון של מקורות לשנים 2020-2019 , המסכם שנתיים של פעילות וסוקר את היבטי הסביבה, חברה וממשל תאגידי ( ESG ) בפעילותינו.

מקורות היא חברת המים הלאומית של מדינת ישראל, וקרוב ל-85 אנחנו אחראים על משק המים של מדינת ישראל, כמו גם אספקה והולכת מים למדינות שכנות. במהלך השנים אליהם הדו"ח מתחייס מקורות עברה רפורמה ארגונית שמשלבת את היבטי הקיימות בכל שלבי שרשרת הערך של החברה – פיתוח בר-קיימא, שימוש אחראי במשאבי הטבע והגנה על מקורות המים, מחויבות ושקיפות מול כל מחזיקי העניין, הקפדה על כללי האתיקה העסקית, העצמת עובדינו וסביבת עבודתם, השפעה על המרחב הקהילתי, חתירתה למצוינות בכל אחד מתחומי פעילותנו, ועמידה מחייבת בתקינה הבין-לאומית ובעקרונות הדיווח הגלובליים.

כחלק מהרפורמה בחברה, הוקמה יחידת קשרי לקוחות שאחרית על תחום האחריות התאגידית, ובמקביל החברה מפתחת מוצרים ושירותים מתקדמים, במטרה להטמיע שיקולים סביבתיים ועל מנת להפחית את השפעת פעילות הארגון על הסביבה, להקטין את טביעת הרגל הפחמנית ולוודא אספקת מים איכותית. בסוף שנת 2019 פרצה מגפת הקורונה, והיא חייבה אותנו למציאת פתרונות והתאמה לדרישות המשתנות של משק המים. הפעילות השוטפת של ייצור ואספקת מים המשיכה ללא פגיעה בצרכנים, זאת תוך שמירה על בריאות עובדי ועובדות החברה. כמו כן, תשלומי הספקים הוקדמו על מנת להקל עליהם בתקופה מורכבת זו.

כחלק מהחזון הסביבתי-חברתי שלנו, אנו מאמצים סטנדרטים מקומיים ובינלאומיים בתחום האחריות התאגידית:

‹‹מאז 2014 מקורות משתתפת ב"דירוג מעלה", המדרג חברות במשק הישראלי על פי ביצועים חברתיים-סביבתיים, על בסיס קריטריונים של קיימות ואחריות תאגידית. בדירוג מעלה 2021 , הסוקר את פעילות החברה לשנת 2020 , דורגנו בדירוג הגבוה ביותר "פלטינה+".

‹‹זו השנה הרביעית ברציפות שמקורות מדווחת וולנטרית על פליטות גזי חממה מול המשרד להגנת הסביבה. במסגרת הדיווח, החברה מודדת את טביעת הרגל הפחמנית שלה על פי מתודולוגיה מקובלת בתחום, כחלק מהניתוח שנעשה לגבי ההשפעה הסביבתית הכוללת של החברה.

‹‹כחברת תשתית המים הלאומית של ישראל, מקורות רואה חשיבות גבוהה לתמוך ולפעול לקידום יעדי האו"ם לפיתוח בר-קיימא ( SDGs ). כחלק מפעילותה העסקית-חברתית, בחרנו בשישה יעדים התואמים לליבה האסטרטגית שלנו, אותם מקורות תקדם למימוש חזונה הסביבתי-חברתי, ותדווח על כך בדו"ח ה- ESG של החברה.

‹‹בשנת 2020 פרסם המשרד לנושאים אסטרטגיים את תכנית ה-" Impact Nation ". מקורות הגישה את בקשתה לקחת חלק ביוזמה הלאומית הראשונה מסוגה בישראל, המעודדת חברות לשקף את פעילותן בהיבטי ESG , וגאה להיות אחת מהחברות אשר זכו ביוזמה וקיבלו מענק לסיוע בכתיבת דו"ח זה.

צפו בסרטון שמסכם את עיקרי הדו"ח

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

מקצועיות מתחילה בבטיחות

בטיחות במקורות- תפיסה ומדיניות

1

3-2

4-1

2-1

חברת מקורות מחויבת לבטיחות, לבריאות של עובדי החברה, לקוחותיה, ספקיה קבלניה והקהילה ולהגנת הסביבה. החברה תנהל את פעילותה באופן שיבטיח השגת כל אלו והגעה לסטנדרטים גבוהים בתחומים אלו. תפיסת ומדיניות הבטיחות מהוות חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית החברה.

למסמך המלא לחצו כאן