מרכז מבקרים אתר אשכול

 
חוויה רב-חושית 


מיקום

בקעת בית נטופה, צפונית לצומת המוביל (כביש 77 לכיוון צומת גולני).

 

 

הביקור

בואו לחוויה רב-חושית במרכז המבקרים החדש של "מקורות" באתר אשכול. באתר מטופלים המים הנשאבים מהכנרת לצורך שיפור איכותם לפני שהם מוזרמים במערכת צינורות סגורה לכל הארץ, באמצעות "המוביל הארצי". הביקור מתחיל במיצג מרהיב של מים, אורות, צבעים וצלילים, בשילוב הסבר מרתק על  מקורות המים בישראל ועל דרכי הטיפול בהם כדי לספקם לכל רחבי ישראל באיכות מי שתייה מעולה. אחרי ש"תלגמו" מהמיצג ומהסקירה, מחכה לכם משחק טריוויה מאתגר, שבו תהפכו לעובדי "מקורות". כחלק מהמשחק תספקו מים איכותיים לתושבי המדינה בעזרת מכשירי קשר, מסכי מגע ועוד. 
הסרט שיוקרן בהמשך ממחיש את מה שעשיתם קודם לכן: את התהליך שעוברת טיפת המים מהכנרת, ממי התהום או מהים - עד שהיא מגיעה לברזי הבתים. להשלמת החוויה מתקיים ברחבי האתר סיור רגלי או ממונע על רקע נופיה המרהיבים של בקעת בית נטופה.

 

 

ועוד כמה דברים שכדאי שתדעו...

"מרכז אשכול", הממוקם באתר אשכול  של "מקורות", מסמל טכנולוגיה, חדשנות וקִדמה. באתר נמצא גם "מפעל הסינון המרכזי", אחד מהמפעלים הגדולים והמורכבים מסוגו בעולם. הוא משפר עוד יותר את איכותם של מי הכנרת המסופקים לרחבי הארץ ומשלב טכנולוגיות, שיטות הנדסיות ותהליכי תפעול מתקדמים ביותר. בתום תהליך הסינון מגיעים מי הכנרת לרמת צלילות העומדת בתקנים המחמירים ביותר. סטנדרטים אלו מציבים את ישראל בשורה הראשונה של מדינות העולם המערבי מבחינת הטיפול במי השתייה.

 

 

לתיאום ביקור: טלפון 04-6500664 פקס 04-6001415

 

• הביקורים מתקיימים לקבוצות בימים ראשון עד חמישי, בתיאום מראש, בין השעות: 8:30 - 16:00. ניתן לקיים  ביקור בשעות הערב  ובימי שישי לקבוצות בלבד. 

• בחגים ובחופשות בית הספר מתקיימים סיורים לקבוצות, למשפחות ולבודדים, בהתאם לפרסומים באמצעי התקשורת.

• הביקורים מותנים במספר המשתתפים. משך הסיור כשעה ורבע.

 

• מרכז המבקרים ערוך ומותאם לקבלת קבוצות אורחים מחו"ל בשפות שונות.

 

.